Що таке інклюзивне навчання?

/Files/images/253685997_4442123802571017_4703718881683479304_n.jpg/Files/images/_1.png


· Поширеною є думка, що інклюзивне навчання– це лише навчання дітей із певними діагнозами, захворюваннями, в тому числі із інвалідністю, у класах загальноосвітніх закладів освіти. Проте ця думка є хибною.

· Закон України “Про освіту”визначив поняття особи з особливими освітніми потребами. Це“особа, яка потребує додаткової постійної чи тимчасової підтримки в освітньому процесі з метою забезпечення її права на освіту”.

Тобто до категорії таких осіб можуть підпадати не тільки учні з інвалідністю, а й внутрішньо переміщені особи, діти-біженці та діти, які потребують додаткового та тимчасового захисту, особи, які здобувають спеціалізовану освіту та/або можуть прискорено опанувати зміст навчальних предметів, учні з особливими мовними освітніми потребами (наприклад, ті, які здобувають загальну середню освіту мовами, що не належать до слов’янської групи мов) тощо. • Зараз МОН розробляє чіткий перелік осіб з особливими освітніми потребами.
• Кожна школа за своєю філософією повинна бути інклюзивною. Це означає готовність у будь-який час прийняти кожну дитину, прагнучи створити максимально сприятливе середовище для розвитку її потенціалу.

__________________________________________________________________________

Постанова Кабміну "Про затвердження порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти" від 15 вересня 2021 року №957

План роботи КЗ "Новоолександрівський ліцей" з впровадження інклюзивного навчання на 2022/2023 н.р.

План роботи команди психолого-педагогічного супроводу на 2022/2023 рр.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.