/Files/images/Плакат-кібербулінг.jpg/Files/images/190221393_3937811939601687_244435472288439427_n.jpg

Освітній проект з протидії домашньому насильству.

ДІМ(НЕ)БЕЗПЕКИ

10 золотих правил безпеки в Інтернеті для дітей

1. Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

4. Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

5. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

6. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

7. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

8. Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.

9. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

10. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.

/Files/images/329433927_1420477251820824_3488710218849753129_n.jpg

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________-

Нормативно-правова база:

Закон України " Про національну безпеку України"

Закон України "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України"

Указ Президента України " Про Стратегію кібербезпеки"

Конвенція РЄ про кіберзлочинність

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

П'ЯТЬ ПРОСТИХ ПРАВИЛ ДЛЯ БАТЬКІВ

1. ПІДВИЩУЙТЕ ВЛАСНУ КОМП'ЮТЕРНУ ТА ІНТЕРНЕТ-ОБІЗНАНІСТЬ.
Щоб убезпечити свою дитину у Мережі Ви маєте знати про інтернет, принаймні, не менше за неї.
2. СТАНЬТЕ ДЛЯ ДИТИНИ ПОРАДНИКОМ. ОПАНОВУЙТЕ ІНТЕРНЕТ РАЗОМ.
Повідомте дитині, що вона може звернутися до Вас у будь-якій ситуації. Якщо в інтернеті (у повідомленні електронної пошти, на сайті, форумі, чаті) щось не зрозуміло, хвилює або загрожує, дитина завжди має звертатися по допомогу до Вас.
Інформація та послуги в інтернеті не завжди безпечні, тому перш ніж завантажувати, копіювати чи встановлювати будь-що з інтернету, дитина має порадитися з Вами. Навчіть перевіряти інформацію з Мережі за допомогою додаткових запитів і звернення до перевірених джерел.
3. СТАНЬТЕ ДЛЯ СВОЄЇ ДИТИНИ ДРУГОМ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ, АБО ПОПРОСІТЬ БЛИЗЬКИХ ЗНАЙОМИХ ЗРОБИТИ ЦЕ.
Якщо Ваша дитина не бажає підтверджувати дружбу з Вами, попросіть Ваших друзів молодшого віку подружитися з нею у соціальних мережах. Ви завжди маєте знати, чим займається та з ким спілкується Ваша дитина у Мережі.
4. ВСТАНОВІТЬ НА МОБІЛЬНОМУ ТЕЛЕФОНІ СВОЄЇ ДИТИНИ БЕЗКОШТОВНУ СОЦІАЛЬНУ ПОСЛУГУ «БАТЬКІВСЬКИЙКОНТРОЛЬ». РЕГУЛЯРНО ОНОВЛЮЙТЕ АНТИВІРУС.
5. СТВОРІТЬ ТЕРИТОРІЮ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ. ВИКОРИСТОВУЙТЕ ПОНОВЛЮВАНИЙ ПЕРЕЛІК БЕЗПЕЧНИХ ДЛЯ ДИТИНИ САЙТІВ.
Запропонуйте дітям пізнавальні, цікаві та захоплюючі інтернет-ресурси. Щоб захистити дітей від ризиків віртуального світу,використовуйте поновлюваний список рекомендованих сайтів для дітей.
НАВЧІТЬ ДИТИНУ БЕЗПЕЧНОМУ ІНТЕРНЕТУ

1. РОЗ'ЯСНІТЬ ДИТИНІ ВАЖЛИВІСТЬ ЗАХИСТУ СВОЄЇ ТА ЧУЖОЇ КОНФІДЕНЦІЙНОЇ ІНФОРМАЦІЇ:

·не можна викладати в інтернет інформацію про сім'ю та її фінансові справи,адреси проживання та навчання, номери телефонів, кредитної картки та банківські дані;

·нікому,крім батьків, не можна називати власні паролі до інтернет-сервісів (навіть найкращім друзям).

2. НАВЧІТЬ ДІТЕЙ ПОВОДИТИСЯ В ІНТЕРНЕТ ТАК САМО, ЯК У РЕАЛЬНОМУ ЖИТТІ.

У Всесвітній Мережі дитина має поводитися ввічливо, не робити нічого, що може образити інших людей або суперечить закону. Поясніть дітям, що в інтернеті також слід із повагою ставитися до людей та їх авторських прав. Незаконне копіювання та розповсюдження матеріалів, що є чиєюсь власністю, вважається крадіжкою.

3. ВІРТУАЛЬНИЙ СПІВРОЗМОВНИК МОЖЕ ВИДАВАТИ СЕБЕ ЗА ІНШОГО.

Навчіть дитину не надто довіряти незнайомим людям у Мережі. Дитина повинна знати, що не можна призначати зустріч з віртуальними знайомими без дозволу батьків.

4. ВІРТУАЛЬНИЙ СВІТ ІНОДІ КОШТУЄ РЕАЛЬНИХ ГРОШЕЙ.

Завжди потрібно з'ясовувати, скільки коштують спеціальні інтернет-сервіси: наприклад, якою є повна вартість SMS в онлайн-грі. Якщо така інформація не очевидна для дитини, вона має звертатися за порадою до Вас. Допомагайте дітям розібратися, скільки насправді коштують такі SMS-послуги та чи дійсно необхідно їх надсилати.

5. ПИТАТИ ПОРАДИ МОЖНА І ПОТРІБНО.

Повідомте дитині, що вона може звернутися до вас у будь-якій ситуації, яка її турбує. Якщо в інтернеті (у повідомленні електронної пошти, на сайті, форумі, чаті) щось незрозуміло, хвилює чи загрожує, завжди необхідно звертатися за допомогою до батьків. Інформація та послуги в інтернеті не завжди безпечні, тому раніше, ніж завантажувати, встановлювати або зберігати будь-що з інтернету, треба отримати дозвіл батьків. Навчіть дитину перевіряти інформацію з Мережі за допомогою додаткових запитів і звернення до перевірених джерел.

ГАРЯЧІ ЛІНІЇ З ІНТЕРНЕТ-БЕЗПЕКИ

В разі необхідності, ви можете звернутись за консультацією до експертів, котрі нададуть вам компетентну допомогу.

  • Online-bezpeka.kyivstar.ua– консультант з онлайн-безпеки від компанії “Київістар"
  • Internetbezpeka.org.ua– тут ви можете повідомити про випадки дитячої порнографії в інтернеті.
  • Національна "гаряча" лінія з питань протидії домашньому насильству і захисту прав дітей–0 800 500 335(безкоштовно для дзвінків із стаціонарних телефонів на території України) та386(безкоштовно для дзвінків з телефонів мобільних операторів "Київстар" та "МТС")
  • Телефон Довіри МВС України:+38044 254 76 04

Безпека дітей в інтернеті. Вступне слово Марії Єфросініної

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.